Декабрь 2017
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
« Ноя    
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

Як Харківщині отримати більше від інтенсифікації видобутку енергоресурсів?

 

 

 

28 липня у смт. Борова Харківської області за участі представників органів місцевого самоврядування, видобувних компаній, громадськості та ЗМІ відбувся круглий стіл «Особливості розвитку регіонів, орієнтованих на транспортування та видобуток вуглеводнів».

Розпочався захід з виступу першого заступника Борівської РДА Сергія Федченка , який акцентував увагу присутніх на те, що в регіоні функціонують 28 нафто- та газодобувних свердловин, а загальний обсяг рентних платежів, сплачених у 2016 році, склав майже 210 млн. грн.

Голова ГО «НОВА Енергія» Віталій Филенко розповів присутнім про ініціативу прозорості (ІПВГ) в Україні, а також про важливість розкриття інформації щодо обсягів рентних платежів для формування місцевих бюджетів.

Керівник проекту ГО «НОВА Енергія» Олена Агапова говорила про відкритість даних щодо обсягів сплачених рентних платежів видобувних компаній та ефективне використання рентної плати на місцях.

В рамках круглого столу розглядалися питання зміни законодавчої та нормативно-правової бази для видобувної галузі.

До обговорення перспектив розвитку нафтогазовидобувної галузі активно долучилися представники районної державної адміністрації, районних, селищних та сільських рад.

 

 

За результатами круглого столу було прийнято рішення звернутися до депутата ВР Віктора Остапчука  з проханням:

  • Розглянути можливості підвищення частки рентної плати, що сплачується до місцевих бюджетів видобувними компаніями, з 5% до 10%.
  • Не підтримувати законопроект № 5459 про внесення змін до Податкового кодексу України з метою впровадження стимулюючої ставки рентної плати за користування надрами для видобування природного газу з нових свердловин до 12%.
  • Надати підтримку ініціативам розвитку нафтогазовидобувної галузі у Борівському районі Харківської області.
  • Не допустити відстрочка вступу в силу Закону України № 1793-VIII, що передбачає відрахування 5% рентної плати за користування надрами для видобування природного газу, нафти та конденсату до місцевих бюджетів.

Захід було проведено в рамках проекту «Зміцнення місцевої фінансової ініціативи (ЗМФІ- ІІ) впровадження» у частині реалізації компоненту «Ініціатива прозорості видобувних галузей (ІПВГ) в Україні». Проект фінансується Агентством США з міжнародного розвитку (USAID)та реалізується Інститутом бюджету та соціально-економічнихдосліджень (ІБСЕД).

Захід проводився за сприяння Борівської районної державної адміністрації.

Зміст матеріалу є відповідальністю ГО «Нова Енергія» та може не збігатись з позицією ІПВГ в Україні.

Детальна інформація на сайті ГО «НОВА Енергія»: http://nova-energiya.org/

Сторінка ГО «НОВА Енергія» на Facebook: https://www.facebook.com/NOVA.ENERGIYA

Група у Facebook:https://www.facebook.com/groups/UAEITI/