Декабрь 2017
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
« Ноя    
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

У Охтирці обговорили проблеми видобувного сектору

 

 

 

30 серпня у м. Охтирка Сумської області  представники органів місцевого самоврядування, видобувних компаній, громадськості та місцевих ЗМІ в рамках круглого столу на тему «Прозорість нафтогазового комплексу Охтирського району – шлях до добробуту громад» обговорили проблеми видобувного сектору Охтирського району.

Розпочався круглий стіл з привітання учасників керуючої справами райради Зої Сакович, яка наголосила на необхідності вирішення проблем нафтогазового комплексу в Охтирському районі.

Експерти ГО «НОВА Енергія» ознайомили присутніх з основними результатами другого звіту ІПВГ в Україні за 2014-2015 рр. та поділилися досвідом впровадження Ініціативи Прозорості Видобувних Галузей (ІПВГ) в інших країнах. Експерти також розповіли про приклади ефективної співпраці видобувних компаній, органів місцевого самоврядування та громадськості для реалізації соціальних проектів та розвитку регіонів, а також розглянули ситуацію щодо забезпечення прозорості діяльності видобувних галузей на місцевому рівні та раціональне використання рентних платежів.

Голова ради ГО «НОВА Енергія» Віталій Филенко та керівник субгранту ГО «НОВА Енергія» Олена Агапова розказали учасникам заходу про міжнародний стандарт ефективного управління ресурсами видобувних регіонів та розподіл рентної плати за користування надрами для видобування вуглеводнів до місцевих бюджетів у 2018 році.

Юрій Буц, експерт ГО «НОВА Енергія», висвітлив питання екологічної безпеки видобувних регіонів.

Учасники  обговорили проблеми видобувного сектору Охтирського району, а представники органів місцевого самоврядування отримали рекомендації щодо розробки планів підвищення енергоефективності населених пунктів та районів, для реалізації яких, починаючи з 2018 року, можна буде залучати фінансові надходження у вигляді рентних платежів видобувних компаній, сплачених до місцевих бюджетів.

Захід пройшов в рамках проекту «Зміцнення місцевої фінансової ініціативи (ЗМФІ-ІІ) впровадження» у частині реалізації компоненту «Ініціатива прозорості видобувних галузей (ІПВГ) в Україні». Проект фінансується Агентством США з міжнародного розвитку (USAID) та реалізується Інститутом бюджету та соціально-економічних досліджень (ІБСЕД).

Група у Facebook: https://www.facebook.com/groups/UAEITI/

Сайт ГО «НОВА Енергія»: http://nova-energiya.org

Сторінка ГО «НОВА Енергія» у Facebook: https://www.facebook.com/NOVA.ENERGIYA/