Январь 2018
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
« Дек    
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031  

У Бахмуті в рамках круглого столу «Громадські проекти Бюджету участі» автори презентувати свої громадські проекти

 

 

 

24 жовтня у м. Бахмут Донецької відбувся круглий стіл «Громадські проекти Бюджету участі», в рамках якого автори презентувати свої громадські проекти. У заході взяли участь представники міської ради, Номінаційного комітету з питань впровадження бюджету участі, громадські активісти, ЗМІ та автори громадських проектів.

Відкрила круглий стіл секретар Бахмутської міської ради Світлана Кіщенко.

Сергій Омелічкін, керівник субгранту ГО «НОВА Енергія», розповів учасникам заходу про специфіку методології бюджету участі, яка виражена в обов’язковому співфінансуванні громадських проектів Бюджету участі авторами проектів та їх командами. Адже особливістю Бюджету участі у м. Бахмут є обов’язкове співфінансування в розмірі 50% від загальної вартості проекту. «Цей пункт досить спірний і водночас рішучий в Положенні про бюджет участі у Бахмуті. З одного боку ця умова додає велику соціальну відповідальність активістам в процесі розробки та реалізації громадських проектів, а з іншого — є досить спірним питанням щодо правильності та законності таких вимог. Але головне, що такий підхід працює і громадські активісти самостійно знаходять додаткове фінансування своїх проектів», — підкреслив Сергій.

Загалом представникам Номінаційного комітету з питань впровадження бюджету участі, громадськості та ЗМІ в рамках круглого столу «Громадські проекти Бюджету участі» у м. Бахмут автори та співавтори презентували 18 громадських проектів, націлених на покращення умов життя та інфраструктури міста.

Громадський бюджет (бюджет участі) – демократичний процес, який надає можливість кожному жителю міста віком від 16 років брати участь у розподілі коштів міського бюджету шляхом розробки проектів для покращення міста та/або голосування за них. Кожен  може подати проектну пропозицію, пов’язану з покращенням умов проживання в місті, взяти участь у конкурсі, перемогти в голосуванні і спостерігати за тим, як його проект реалізують у 2018 році за кошти Громадського бюджету.

Круглий стіл «Громадські проекти Бюджету участі» організовано ГО«НОВА Енергія» за підтримки Бахмутської міської ради. Захід проведено в рамках проекту «Зміцнення місцевої фінансової ініціативи (ЗМФІ-ІІ) впровадження» у частині надання допомоги у запровадженні бюджету участі в українських містах у рамках компоненту «Посилення практики участі громадян у бюджетному процесі на місцевому рівні в Україні». Проект фінансується Агентством США з міжнародного розвитку (USAID) та реалізується Інститутом бюджету та соціально-економічних досліджень (ІБСЕД). Розробник електронної системи «Громадський проект» — ГО SocialBoost.

Сторінка ГО «НОВА Енергія» у Facebook: www.facebook.com/NOVA.ENERGIYA

Група громадського бюджету м. Бахмут у Facebook: https://www.facebook.com/groups/Public.project.Bachmut