Январь 2018
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
« Дек    
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031  

В Опішні обговорять перспективи впровадження демократичних практик використання надходжень від рентних платежів

   

 

 

5 жовтня в смт. Опішня Полтавської області  в рамках проекту «Прозоре управління коштами, отриманими від видобутку вуглеводнів на місцевому рівні»та за фінансової підтримки Міжнародного фонду «Відродження» пройде обговорення на тему «Перспективи впровадження кращих демократичних практик використання бюджетних коштів в Опішнянській територіальній громаді». До участі у заході запрошуються працівники виконавчого комітету Опішнянської селищної ради, депутати селищної ради, представники сіл, які входять до Опішнянської об’єднаної територіальної громади, представники ГО «Нова енергія», ГО «Полтавська філія суспільної служби України», Міжнародного фонду «Відродження», Національного Секретаріату ІПВГ в Україні, БГЗО, Німецького Товариства Міжнародного Співробітництва GIZ та Газопромислового управління «Полтавагазвидобування».

Нагадаємо, що метою впровадження ІПВГ в Україні є забезпечення прозорості в управлінні природними ресурсами країни і розкриття державних доходів від видобувного сектора. Інформація про платежі в бюджет, надані компаніями, зіставляються щорічно в Національному звіті ІПВГ і супроводжуються міжнародною експертною оцінкою. Цей процес контролюється Багатосторонньою групою зацікавлених осіб (БГЗО), яка складається з представників Уряду, приватного сектора та громадськості.

У зв’язку з прийняттям Закону України № 1793-VIII,починаючи з 2018 року, 5% рентної плати за користування надрами зараховуватиметься до місцевих бюджетів.Але наразі у представників громад відсутнє розуміння того, на які саме кошти їм слід очікувати, яким буде механізм нарахування та розподілу цих коштів, а також які саме громади зможуть їх отримати, враховуючи процедуру оподаткування видобувних компаній.

Метою даного обговорення є ознайомлення представників опішнянської громади з дієвими демократичними практиками публічного й ефективного управляння фінансовими потоками на місцях шляхом розробки cтратегічного плану розвитку, враховуючи перспективні фінансові надходження до місцевого бюджету у вигляді рентної плати за користування надрами.

В рамках заходу учасники планують обговорити:

  • Розробку стратегічного плану розвитку громади із використанням інструментів демократії участі та для чого це потрібно громадам.
  • Соціальні проекти газопромислового управління «Полтавагазвидобування» на території Опішнянської селищної ради.
  • Проблеми, які потрібно вирішувати у громаді в контексті її розвитку.

Організаторам заходувиступає Полтавська філія Суспільної служби України.

Місце проведення: смт. Опішня, Полтавська обл., вул. Перемоги, 3

Початок заходу: 10:00.

Сторінка ГО «НОВА Енергія» у Facebook: https://www.facebook.com/NOVA.ENERGIYA/