Январь 2018
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
« Дек    
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031  

Підсумки Регіонального конкурсу на кращий проект використання рентних платежів серед громад

 

 

 

Експерти ГО «Нова Енергія» підвели підсумки Регіонального конкурсу на кращий проект використання рентних платежів серед громад, де ведеться видобуток вуглеводнів та визначили переможців.

Нагадаємо, що з 1 січня 2018 р. вступить в дію Закон України №1793-VIII, що передбачає зарахування 5% рентних платежів від компаній, що займаються видобутком нафти та газу, до місцевих бюджетів. Організація конкурсу мала на меті стимулювання громад видобувних регіонів до раціональноговикористання цих коштів, до розробки ідей та проектів, спрямованих на сталий розвиток, енергоефективність та добробут місцевого населення.

Заявки до участі у конкурсі подавали ініціативні групи, громадські активісти та органи місцевого самоврядування з видобувних регіонів Донецької, Луганської, Харківської та Сумської областей.

Найбільш активно ідеї формували у Харківській області – 13 із 18 заявок, по 2 заявки надійшло з Луганської та Сумської областей та одна надійшла з Донецької.

Конкурс проводився за трьома напрямами: «Енергоефективність та енергозбереження», «Чисте довкілля» та «Добробут громад». Найбільше проектів подано за категорією«Добробут громад»,що яскраво демонструє спектр нагальних потреб місцевого населення.

Переможцями конкурсу стали три проекти, що за оцінкою журі набрали найбільшу кількість балів. Перше місце в конкурсі виборов проект«Якісне водопостачання та водовідведення для громади Борівської селищної ради», підготовлений ініціативною групоюз смт Борова Харківської області. Проект спрямований на модернізацію насосного обладнання на каналізаційно-насосній станції, що обслуговує смт Борова (понад 4500 абонентів). На даний час в робочому стані знаходиться тільки один агрегат, що був встановлений ще у 1976 році. Переобладнання каналізаційно-насосної станції сприятиме більш якісному та безперебійному наданню послуг по водовідведенню та запобігатиме аварійним скидам стічних вод до річки Борова. Завдяки реалізації проекту очікується покращення умов водовідведеня, відповідно до європейських стандартів; пришвидшення перекачки забрудненої рідини та сирих стоків, збільшення енергоефективності та надійності обладнання; підвищення якості надання водопровідно-каналізаційних послуг населенню.

Друге місце посів проект «Сучасний спортзал для наших дітей», націлений на оновлення та обладнання спортивного залу Вовківської загальноосвітньої школи Кегичівського району Харківської області. Проект охоплює багато завдань серед яких створити належні умови для заняття фізичною культурою в спортивному залі та підтримати юних спортсменів у їх прагненнях.

Третє місце зайняла заявка Чкаловської селищної ради «Новий парк відпочинку для Чкаловської ОТГ». Проект підкреслив необхідність створення куточку відпочинку саме на природі. Парк розташований біля амбулаторії у центрі селища, іхоча парк знаходиться у незадовільному стані, він користується великою популярністю серед мешканців громади. В ньому часто гуляють пацієнти амбулаторії, батьки з малими дітьми, літні люди та молодь. Автори проекту пропонують зробити територію парку більш привабливою та зручною для відпочинку, замінити освітлення парку на фонарі з LED-лампами, встановити нові лавиці та смітники, а також провести роботи з ландшафтного оздоблення території. В подальшому планується проведення у новому парку масових культурних заходів для жителів ОТГ.

Журі відмітили також деякі проекти, що не отримали призових місць, але є не менш цікавими та важливими. Так, проект «Талановиті діти – майбутнє країни» націлений на облаштування сучасного кабінету для гурткової та позакласної роботи дітей у Мирнодолинському дошкільному навчальному закладі Попаснянської районної ради Луганської області, що створить умови для забезпечення змістовного дозвілля дітей, їх естетичного виховання; залучення більшої кількості дітей та молоді до гурткової та позакласної роботи; сприятиме підвищенню рівня культури жителів громади, уникненню негативного впливу вулиці, покращенню якості та рівня проведення загальношкільних заходів.

Інший цікавий проект «З надією у майбутнє» запропонували жителі м. Бахмут Донецької області. Він підіймає тонку проблему створення та облаштування єдиного в Донецькій області сучасного кабінету сурдопедагога для різновікових дітей-інвалідів з вадами слуху для отримання ними якісної освіти в рідному місті та подальшої інтеграції в суспільстві.

Ініціативна група з Борівського району запропонувала оснащення психологічного кабінету в Борівському ДНЗ №3 «Золота рибка», в який би спеціалізувався на наданні психологічної допомого переселенцям з окупованих територій.

Інші конкурсанти у своїх проектних пропозиціях пропонували вирішення актуальних проблем місцевих громад, були подані проекти з облаштування територій відпочинку, парків, майданчиків, проекти з підвищення енергоефективності та реконструкції артезіанських свердловин. Кожен з проектів заслуговує бути реалізованим та дійсно відповідає потребам місцевого населення.

Конкурс проведено в рамках проекту «Зміцнення місцевої фінансової ініціативи (ЗМФІ-ІІ) впровадження» у частині надання допомоги в реалізації компоненту «Ініціатива прозорості видобувних галузей (ІПВГ) в Україні», який фінансується Агентством США з міжнародного розвитку (USAID) та реалізується Інститутом бюджету та соціально-економічних досліджень (ІБСЕД).

Група у Facebook: https://www.facebook.com/groups/UAEITI

Сторінка ГО «НОВА Енергія» у Facebook: https://www.facebook.com/NOVA.ENERGIYA