Январь 2018
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
« Дек    
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031  

У Чкаловській ОТГ говорили про ренту від видобутку вуглеводнів та перспективи її використання для розвитку громади

10 жовтня в смт. Чкаловське Чугуївського району Харківської області відбувся семінар «Прозорі інструменти управління доходами від видобутку вуглеводнів на місцях». Участь у заході взяли представники виконавчого комітету та депутати Чкаловської селищної ради, громадські активісти, представники неурядових організацій та місцевих ЗМІ з Чкаловської об’єднаної територіальної громади.

Учасники семінару обговорювали нові умови розподілу рентної плати за користування надрами для видобутку нафти, природного газу та конденсату відповідно до прийнятого Закону № 1793-VIII від 20.12.2016 р. Згідно з Законом починаючи з 2018 року Чкаловська ОТГ має отримувати 3% від ренти, нарахованої завуглеводні, видобуті на території громади.

Під час обговорення місцеві жителі підняли питання, чи дійсно на території Чкаловської ОТГ відкрито нове крупне родовище природного газу. У відповідь на запитання експерти ГО «НОВА Енергія» продемонстрували учасникам семінару інтерактивну карту ділянок надр, на які надані спецдозволи для видобутку корисних копалин, представлену у відкритому доступі на сайті ДНВП «Геоінформ України».

Виявляється, що близько 2/3 території Чкаловської ОТГ займають ліцензійні ділянки для видобутку нафти, природного газу та конденсату, з них 2 ліцензії надані для видобування корисних копалин, 1 – на геологічне вивчення та видобування, а інші 2 – на геологічне вивчення з дослідно-промисловою розробкою. Таким чином, на території Чкаловської ОТГ видобувні компанії продовжують розвідувати поклади вуглеводнів і у перспективі тут можуть бути відкриті нові нафто- і газоносні площі. Нагадаємо, що у 2012 році керівництво компанії «Укргазвидобування» заявило, що поруч з вже діючими Борисівським, Чкаловським, Лебяженським і Коробочкинським родовищами відкрито нове Західно-Борисівське газоконденсатне родовище, загальні запаси якого оцінюються в 1,7 млрд куб. метрів газу. За допомогою пошукової свердловини 23-Чкалівська при випробуванні отримано приплив газу дебітом 110 тис. куб. м. на добу. Наразі це ліцензійна ділянка №2460, що продовжує розвідуватися (останнє продовження строку дії цього спецдозволу на 5 років відбулося 15.12.2013, таким чином, поточна ліцензія дійсна до 15.12.2018).

Іншим важливим питанням, що обговорювалося під час заходу, було ефективне використання коштів ренти на соціально важливі заходи з благоустрою територій ОТГ, підвищення енергоефективності, розвитку інфраструктури та нових напрямків економічної діяльності. Для того, щоб додаткові надходження у вигляді рентних платежів принесли громаді максимальну користь, необхідно залучати пересічних жителів ОТГ до процесу прийняття рішень, визначення пріоритетних завдань та напрямків використання цих коштів.

Віталій Филенко, голова ГО «НОВА Енергія», розповів учасникам семінару про сучасні демократичні практики публічного й ефективного управляння фінансовими потоками на місцях, місцеві ініціативи, бюджет участі, порядок проведення громадських слухань, висвітлення в громаді інформації про бюджетний процес. Представники Чкаловської селищної ради висловили зацікавленість та бажання запровадити у своїй громаді Бюджет участі – демократичний механізм, що дозволить громадськості долучитися до процесу розподілу бюджетних коштів та запропонувати власні ідеї з розвитку та благоустрою ОТГ.

У подальшому в рамках реалізації проекту «Прозоре управління коштами, отриманими від видобутку вуглеводнів на місцевому рівні»

планується проведення громадських обговорень з метою оновлення стратегічного плану соціально-економічного розвитку Чкаловської ОТГ, враховуючи перспективні фінансові надходження до місцевого бюджету у вигляді рентної плати за користування надрами.

Захід організовано в рамках проекту «Прозоре управління коштами, отриманими від видобутку вуглеводнів на місцевому рівні» та за фінансової підтримки Міжнародного фонду «Відродження».

Сторінка ГО «НОВА Енергія» у Facebook: https://www.facebook.com/NOVA.ENERGIYA/

Група у Facebook: https://www.facebook.com/groups/UAEITI