Висвітлення діяльності ГО НОВА Енергія

Соціальне підприємництво – бізнес чи благодійність?

 

 

 

 

 

Соціальне підприємництво… Бізнес чи благодійність? Яким чином щось соціальне, яке ми вже звикли сприймати як величезну кількість проблем, часто не маючих однозначного та швидкого рішення, може бути підприємництвом? Якщо підприємництво, то повинен бути прибуток, бажано, щоб у грошовому або іншому матеріальному еквіваленті. Оскільки будь-яка підприємницька діяльність потребує витрат та ресурсів – людських, часових, фінансових, тощо.

Як в цьому розібратися? Соціальне підприємництво – це нова бізнес-ідея, може start-up, а можливо діяльність групи волонтерів або інших людей, які заради великої мети готові працювати безкоштовно та наполегливо?

Щоб знайти відповіді на це питання 23 вересня 2016 року відбулася Міжнародна онлайн-консультація «СОЦІАЛЬНЕ ПІДПРИЄМНИЦТВО – ШЛЯХ ДО ВИРІШЕННЯ ПИТАНЬ СУСПІЛЬНОГО РОЗВИТКУ». Спікери та експерти проекту «Соціальне підприємництво як інноваційний механізм вирішення питань суспільного розвитку» детально розповідали, пояснювали та наводили приклади вже реалізованих та успішних соціальних проектів. Про що ж конкретно йшла мова впродовж трансляції?

Михайло Ізюмський, експерт ГО «Нова Енергія» докладав про успішне рекламування та маркетингове просування соціальних проектів. Особлива увага була приділена конкретним крокам, які дозволять зробити соціальне підприємництво успішним.

Олена Овсянікова (голова правління Благодійної організації «Благодійний фонд «Все можливо») поділилася власним досвідом щодо створення соціальних проектів, направлених на вирішення питань суспільного розвитку.

Тетяна Бабіна розповіла про реалізацію соціального проекту – реабілітаційний центр нового типу для ветеранів АТO. Суспільний напрямок цього проекту, його актуальність та благородна мета не викликають сумнівів та приносять сподівання щодо вирішення хоча би частки сучасних проблем, пов’язаних реабілітацією учасників АТО.

Любов Нагатіна (МБО Німецько-українська партнерська мережа) детально розкривала тему «Соціальні підприємства організацій інвалідів – інклюзія в дії». Дана тема доповіді має величезне значення, оскільки законодавча база України має лише декілька положень стосовно соціального підприємництва, і ці положення стосуються лише підприємств, де працюють люди, які мають інвалідність.

Наталія Винниченко, експерт ГО «Нова енергія», розповіла про особливості податкового регулювання соціального підприємництва, законодавчу базу України, сучасні реалії та проблеми, пов’язані з даною діяльністю.

Задані питання та відповіді, отримані під час консультації від експертів та спікерів, надають привід ще раз замислитися над суспільними проблемами та дозволять прийняти правильні рішення щодо участі кожного з нас у соціальних проектах.

Ознайомитися з відеозаписом онлайн-консультації «СОЦІАЛЬНЕ ПІДПРИЄМНИЦТВО – ШЛЯХ ДО ВИРІШЕННЯ ПИТАНЬ СУСПІЛЬНОГО РОЗВИТКУ» можна за посиланням  та у групі фейсбука https://www.facebook.com/groups/209280419490766/

Інформаційна кампанія «Соціальне підприємництво для вирішення питань суспільного розвитку» проводиться Громадською організацією «НОВА Енергія» в рамках проекту «Соціальне підприємництво як інноваційний механізм вирішення питань суспільного розвитку», що реалізується Фондом Східна Європа та є частиною програми «Сприяння розвитку міжсекторного партнерства в цілях захисту інтересів дітей: долучення ВПО до активних учасників процесу». Проект виконується за підтримки німецької Громадської організації ChildFund Deutschland e.V. та Федерального міністерства економічного співробітництва та розвитку Німеччини.