Февраль 2018
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
« Янв    
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728  

Ефективне використання ренти на місцях: в Опішні визначатимуть пріоритетні проекти

25 січня об 11:00 у смт Опішня Полтавської області буде проведено навчальний семінар «Процедури надходження коштів від податків, сплачених нафтогазовими компаніями до місцевих бюджетів. Вибір пріоритетів для їхнього використання. Написання та менеджмент проектів». Захід організується ГО «НОВА Енергія» в рамках проекту «Прозоре управління коштами, отриманими від видобутку вуглеводнів на місцевому рівні» за фінансової підтримки Міжнародного фонду «Відродження».

В ході семінару учасники дізнаються, що змінилося у механізмах розрахунку, сплати та розподілу ренти за користування надрами для видобування нафти, природного газу та газового конденсату у 2018 р., якими нормативно-правовими актами регулюється цей процес, а також спільно визначатимуть, на які проекти варто використати рентні кошти цього року. Учасники семінару спільно з представниками селищної ради та експертами ГО «НОВА Енергія» проведуть аналіз стану об’єктів соціальної інфраструктури, розташованих на території Опішні та прилеглих сіл, та потреб місцевого населення у  соціально-економічному розвитку та культурному дозвіллі, після чого сформулюють перелік проектів, на які доцільно спрямувати рентні кошти від нафтогазової галузі у 2018 році, а також спробувати залучити зовнішнє фінансування шляхом подання проектних пропозицій на регіональні, національні та міжнародні конкурси.

Під час другої частини заходу експерти ГО «НОВА Енергія» навчатимуть мешканців Опішні готувати проектні пропозиції (від формування ідеї та цілей проекту до складання кошторису) та здійснювати менеджмент  проекту.

До участі у заході запрошуються мешканці Опішнянської територіальної громади та сусідніх населених пунктів –  представники органів місцевого самоврядування, депутати селищних рад, працівники соціальної сфери, активні громадяни та ЗМІ.

Довідково. Метою проекту «Прозоре управління коштами, отриманими від видобутку вуглеводнів на місцевому рівні» є запровадження дієвих демократичних практик публічного й ефективного управляння фінансовими потоками на місцях шляхом реалізації пілотних проектів з розробки стратегічних планів розвитку видобувних регіонів, враховуючи перспективні фінансові надходження до місцевих бюджетів у вигляді рентної плати за користування надрами для видобування нафти, природного газу та газового конденсату. Проект реалізується ГО «НОВА Енергія» за фінансової підтримки Міжнародного фонду «Відродження».

Проект запроваджено на підтримку Ініціативи прозорості видобувних галузей в Україні, основним завданням якої є забезпечення прозорості в управлінні природними ресурсами країни і розкриття державних доходів від видобувного сектора.

Місце проведення: Полтавська обл., Зіньківський р-н., смт Опішня, вул. Перемоги, 3.

Початок реєстрації: 10:30.

Сайт ГО «НОВА Енергія»: http://nova-energiya.org

Сторінка ГО «НОВА Енергія» у Facebook: https://www.facebook.com/NOVA.ENERGIYA/

Контактна особа: Віталій Филенко

тел.: +38 095 00 84 991

e-mail: energiya.nova@gmail.com