Висвітлення діяльності ГО НОВА Енергія

Молодіжний Business camp об’єднав молодь з чотирьох регіонів України

Молодіжне підприємництво є важливим напрямом економіки країни. На жаль, через невпевненість і страх молодь не бажає починати  власну справу.

Для вирішення цієї проблеми  ВГО «Поруч», разом з партнерами з Коаліції регіональних ініціатив «Толока» протягом останніх місяців реалізовували  проект з розвитку молодіжного підприємництва.

Команда ГО «НОВА Енергія», яка є регіональним партнером «ВГО» Поруч в Харківській  області з радістю розпочала роботу у своєму регіоні.  За результатами тренінгів та хакатону, було відібрано команду з Харківської області, яка  отримала можливість  набути навички щодо створення власного бізнесу на п’ятиденному  молодіжному «BissinessCamp».

П’ять незабутніх днів у Голій Пристані, на березі річки Конка, увінчалися плідним навчанням на свіжому повітрі у компанії однодумців з чотирьох областей України.

Під час перебуванням в бізнес-кемпі,  молодь отримала корисні знання з побудови комунікацій, дізналася порядок реєстрації бізнесу, системи оподаткування малого бізнесу та багато іншого. Серед усього, був виділений час на екскурсії на підприємництва «Інтегровані агросистеми» та ТОВ НВП «5 елемент», який спеціалізується на виробництві наностимуляторів комплексної дії для сільськогосподарських культур. Не обійшлося й без поїздки до Чорного моря на острів Джарилгач, де учасники не тільки насолоджувалися природою, але й навчалися в теплій та дружній атмосфері.

«Шалені 5 днів Бізнес кемпу залишили море позитивних емоцій. Величезний масив корисної інформації щодо  бізнес проектів. Круті тренери, які вклали в кожного учасника мотивацію та додали Soft skills до подальшого розвитку свого проекту.   За ці дні ми не тільки плідно працювали, але і відвідали найбільшу пустелю в Європі – Олешківські піски, також ми плавали на  катерах по притокам Дніпра» – розповів про свої враження студент Харківського національного університету Сергій Фойт.

«Я взяла участь в подібному проекті вперше і була найменшою – але ні на секунду не пошкодувала про своє перебування там. Затишні апартаменти, смачна їжа в українських традиціях, привітний персонал і доглянута територія – все було відмінно. Наші дні були розписані по хвилинах і часу нудьгувати не було.  Було безліч інтерактивних ігор та теоретичних тренінгів, з яких я винесла достатньо знань і навичок.  Організація дозвілля була на рівні. Мені дуже сподобалося, сподіваюся, що ми всі ще не раз побачимося!» – зазначила школярка Харківської школи №31 Вікторія Ємельяненко.

Результатом бізнес-кемпу була презентація проектів учасників, яка містила у собі усі  етапи підготовки, починаючи від маркетингової кампанії, завершуючи бухгалтерським обліком.

Учасниця Бізнес-кемпу Маргарита Рубаненко ділиться своїми враженнями:«Бізнес кемп дійсно вразив мене кількістю корисної інформації, якістю її подачі (бо більшість ми одразу ж використовували на практиці: обирали юридичну форму, рахували бюджет проекту, засвоювали бухгалтерський облік…), підбіркою людей (неймовірних людей!) – з крутими ідеями, справжнім бекґраундом, почуттям гумору. Люди з інших команд-регіонів були відкриті. Здавалося, ніби вони розуміються в усьому – завжди можна було запитати щось в них, почути до нашої команди питання, що направляли нас на шлях самовдосконалення. За ці дні ми так потоваришували, що не хотілося їхати у різні куточки країни один від одного, хотілося більше спілкування, більше часу у таборі»

«Надана на Business-camp інформація стала цінною для мене і моєї команди, результатом ж пройдених тренінгів став проект, який синтезував у собі ідеї та завдання всіх учасників. Було дуже цікаво познайомитися з активними і вмотивованими людьми з різних регіонів України, сподіваюся, що в майбутньому ми будемо підтримувати ділове співробітництво. Крім насичених лекцій був також час для відпочинку в мальовничих місцях, а також тімбілдінгу, де вдалося втілити свої креативні навички»- зазначила Анна Мігунова, студентка Харківського університету Каразіна.

Під час навчання у бізнес-кемпі молодь набула величезну кількість знань та навичок, які у майбутньому з легкістю можна використати в реалізації власної справи. Ми віримо, що нові знайомства, які отримали учасники, у майбутньому можуть перерости не тільки у міцну дружбу,але й у надійні бізнес-партнерські відносини.

Захід організовується в рамках проєкту «Об’єднання та підвищення взаєморозуміння української молоді через розвиток молодіжного підприємництва та розбудову місцевих громад Донецької, Львівської, Харківської і Херсонської областей», в якому передбачено триступеневу відбіркову систему навчання: тренінги, хакатон і п’ятиденний молодіжний «BissinessCamp», учасниками якого стануть найактивніші та найамбіційніші учасники перших заходів.

Проєкт здійснюється ВГО «Поруч» та партнерськими організаціями за підтримки Відділу преси, освіти та культури Посольства США в Україні.