Висвітлення діяльності ГО НОВА Енергія

Круглий стіл «Децентралізація ренти – 2019: планування та ефективне використання»

 

 

 

 

 

19 березня 2019 року з 10:00 до 13:00 у місті Харків пройде круглий «Децентралізація ренти – 2019: планування cliquez sur le lien та ефективне використання».

 

З кожним місяцем, видобувна галузь стає все більш прозорою та підзвітною.

З 2018 року громади на території яких ведеться видобуток вуглеводнів (газу конденсату та нафти) почали отримувати «живі» кошти до своїх бюджетів, а вже 06 березня 2019 року пройшли перші онлайн-аукціони з продажу нафтогазових ділянок (прав придбання спецдозволи на користування надрами)в системі Prozorro.Sale.

Вартість двох Лотів у Харківській області зросла на 380% й 222% та принесла понад 115 млн.грн до державного бюджету. Нові процедури та механізми залишають все менше шансів для популізму та посягань на енергетичну незалежність області й України.

 Не дивлячись на суттєвий прогрес, в питаннях ефективного управляння ресурсами на місцях залишається ще дуже багато не вирішених питань.

Під час круглого столу будуть порушені такі важливі питання, як:

  • «Децентралізація» рентної плати: уроки та перспективи;
  • Налагодження співпраці між представниками громади та керівництвом видобувних компаній;
  • Результати реалізації проекту «Прозоре управління та контроль за коштами, отриманими від видобутку вуглеводнів на місцевому рівні»;
  • Впровадження Ініціативи прозорості видобувної галузі в Україні;
  • Оцінка впливу на довкілля: кращі практики та процедури.

До участі у заході запрошуються представники органів влади та місцевого самоврядування, депутати та громадські активісти з видобувних регіонів Харківської області, працівники видобувних компаній та ЗМІ.

Для участі у круглому столі необхідно до 17:00 18 березня 2019 р. заповнити коротку онлайн-форму за посиланням. Точне місце проведення заходу буде додатково повідомлено зареєстрованим учасникам на електронну адресу.

 

Захід організується ГО «НОВА Енергія» в рамках проекту «Прозоре управління та контроль за коштами, отриманими від видобутку вуглеводнів на місцевому рівні», який реалізується за фінансової підтримки Міжнародного фонду «Відродження».

 

Початок реєстрації учасників: 9:45

Місце проведення: м. Харків

Контактна особа: Віталій Филенко

Тел.: +38095 00 84 991

e-mail: energiya.nova@gmail.com