Висвітлення діяльності ГО НОВА Енергія

Нарада з обговорення актуальних питань щодо ІПВГ: про результати зустрічі в Києві

Одним зі стратегічних напрямків роботи ГО «НОВА Енергія» є супровід впровадження Ініціатива Прозорості Видобувних Галузей (ІПВГ) – світовий стандарт, який сприяє прозорості доходів та звітування в нафтовидобувному, газодобувному та гірничодобувному секторах. У продовження роботи в цьому напрямку 10 червня 2019 року Віталій Филенко відвідав нараду з обговорення актуальних питань щодо ІПВГ, яка відбулася в Києві на базі Міненервугілля.

Під час засідання було розглянуто та обговорено  низку важливих питань, які є необхідними відповідно до Вимог ІПВГ:

1. Підготовка Положення про багатосторонню групу   з імплементації ІПВГ;

2. Попереднє погодження технічного завдання для підготовки звіту ІПВГ за 2018 рік, узгодження форм звіту про платежі на користь держави;

3. Узгодження Робочого плану ІПВГ на 2019 рік та обговорення прогресу, що було досягнуто протягом 2018 року.

В межах наради учасники також мали нагоду прослухати презентацію дослідження на тему «Визначення зацікавлених сторін для розширення співпраці в рамках EITI», підготовлену президентом ДіксіГруп Павленко Оленою.

Багатостороння група зацікавлених сторін, в яку входять представники громадянського суспільства, промислових компаній та уряду – це найбільш ефективний механізм стимулювання процесу впровадження ЕІТІ. Більш того, саме зацікавлені сторони допоможуть визначити, по яких платежах найбільш доцільно надавати звіти. Саме тому учасники наради дуже активно висловлювали свої думки і пропозиції щодо даного питання.

За результатами Наради з обговорення актуальних питань щодо ІПВГ учасники також схвалили оновлений логотип ІПВГ України, який був представлений Нехорошко Олесею, представницею Національного секретаріату ІПВГ в Україні.