Висвітлення діяльності ГО НОВА Енергія

Прес-конференція «Сучасний стан та способи покращення питної води у Ізюмському районі»

ba5ad0eaf181cce00c29fa67bd1d0ee6_600x100016 квітня 2015 року у м. Ізюм після регіонального семінару, присвяченого проблемам та перспективам покращення якості питного водопостачання району проведено прес-конференцію «Сучасний стан та способи покращення питної води у Ізюмському районі».

На прес-конференції експертами проекту «Розробка та поширення науково обґрунтованих рекомендацій з організації басейнового принципу управління водними ресурсами поверхневих джерел питного водопостачання Харківської області», що реалізується громадською організацією «НОВА Енергія» спільно з Освітнім центром «Мегаполіс» Харківського національного університету міського господарства імені О. М. Бекетова за підтримки програми «Український інститут газу нетрадиційних джерел», проведено демонстраційний аналіз водопровідної води м. Ізюм за допомогою колірного експрес-тесту на відповідність українським й європейським стандартам якості. Аналіз проведено за сьома показниками: перевірено вміст хлору, заліза, нітратів і нітритів у питній воді, а також виміряно рівень кислотності, жорсткості та лужності. За всіма параметрами вода отримала позитивну оцінку.

Для тих громадян Ізюмського району, хто не використовує воду з артезіанських джерел експерти проекту надали рекомендації з покращення якості води у побутових умовах. Науковці зазначають, що лише кип’ятіння води дозволить одночасно і пом’якшити воду (деяка кількість солей жорсткості осяде у вигляді накипу), і випарувати досить багато хлору, і позбутися залишкового бактеріального забруднення. Не підійде цей метод там, де у воді багато органічних сполук: кип’ятіння тільки прискорить їх реакцію з хлором. За допомогою відстоювання води протягом доби у відкритій ємності можна позбутися до 90% хлору.

Експерти зазначають, що краще всього здійснювати очистку води за допомогою зворотньоосмотичних п’ятиступеневих побутових фільтрів. Виробництво переважної частини бутильованої води відбувається з використанням саме методу зворотнього осмосу. Отримана в результаті фільтрації вода майже дистильована. Фізіологічно повноцінна вода повинна містити мінеральні речовини, необхідні організму людини, тому зворостьоосмотичні системи додатково рекомендується комплектувати картриджем-мінералізатором.