Висвітлення діяльності ГО НОВА Енергія

На порталі даних видобувної галузі України відкрито перші фінансові дані за 2020 рік

З метою виконання міжнародних зобов’язань України у зв’язку з приєднанням до Ініціативи щодо забезпечення прозорості у видобувних галузях (далі – ІПВГ), а також на імплементацію актів законодавства Європейського Союзу в частині підвищення прозорості господарської діяльності у видобувних галузях та на виконання Закону України “Про забезпечення прозорості у видобувних галузях”, який визначає правові засади регулювання та організації збирання, розкриття та поширення інформації з метою забезпечення прозорості та запобігання корупції у видобувних галузях в Україні, було створено та передано на баланс Міністерства енергетики України Портал даних видобувної галузі України (далі Портал ІПВГ).

Протягом серпня-вересня компанії підзвітних галузей подавали Звіти про платежі на користь держави через Портал ІПВГ. Подана інформація ще проходить звірку Незалежним адміністратором ( аудитором), але первинна інформація вже доступна в машиночитаному форматі на порталі https://eiti.gov.ua/ .

Більше дізнатися про роботу Порталу ІПВГ можна з короткого анімаційного відео розміщеного за посиланням https://www.youtube.com/watch?v=h55qCs689O4.

Портал ІПВГ має надати змогу :

–   місцевим громадам: дізнатися дані про економічні, соціальні, екологічні та інші зобов’язання видобувних компаній, а також про обсяги їх платежів;

–   місцевій владі, суспільству та потенційним інвесторам: чітко розуміти ситуацію у видобувному секторі країни, ефективність управління природними ресурсами та оцінити політику держави у сфері надрокористування.

Україна була першою, серед країн, що впроваджують ІПВГ, хто окрім видобування включив до сфери охоплення ініціативи ще й транспортування. Відтак Портал ІПВГ (https://eiti.gov.ua/transportuvannya/) розкриває широкий перелік питань, шо стосуються Газотранспортна система України, зокрема:

  • Маршрути транспортування,
  • Тарифи,
  • Доходи оператора транспортної системи,
  • Витрати на транспортування,
  • Платежі в бік операторів транспортних систем,
  • Платежі, отримані оператором транспортної системи.

Окрім інформації про платежі компаній підзвітних галузей на ресурсі (https://eiti.gov.ua/ekonomichni-ta-socialni-efekti/pracivniki/) представлено інформацію зайнятість у розрізі компаній та гендерного розподілу серед керівного складу підприємств підзвітних галузей.

Щомісяця Портал ІПВГ розвивається та наповнюється новим функціоналом та даними. Вже зовсім скоро можна буде побачити динаміку платежів за 2018-2020 роки та результати звірки даних компаній та держорганів.

Підтримка та розвиток Порталу ІПВГ здійснюється Міненерго за фінансової підтримки Німецького Товариства Міжнародного співробітництва (GIZ) ГмбХ ГмбХ (Проєкт «Ефективне управління державними фінансами ІІІ») за активної участі ГО «НОВА Енергія» та інших представників Асоціації ЕнергоТранспарентність.