Висвітлення діяльності ГО НОВА Енергія

Розкриття інформації про видобувну галузь в умовах війни та післявоєнного відновлення

10 травня 2023 року у рамках Тижня  Відкритого Уряду, Міністерство енергетики України спільно з багатосторонньою групою з імплементації Ініціативи щодо забезпечення прозорості у видобувних галузях (БГ ІПВГ) провело онлайн-обговорення «Забезпечення розкриття інформації про видобувну галузь в умовах війни та післявоєнного відновлення».

До організації проведення та модерації заходу активно долучилися і представники ГО НОВА Енергія.

Онлайн захід пройшов у формі відкритого обговорення політики відкритості та підзвітності у видобувному секторі в  умовах війни та післявоєнного відновлення.

З вітальними словами до учасників заходу звернулися представники Ініціативи “Партнерство “Відкритий уряд” та Міністерства енергетики України.

Олександр Білан, генеральний директор Директорату з питань формування енерго- та ресурсо-ефективної політики Міністерства енергетики України. Міненерго в свою чергу зазначив, що прозорість та підзвітність видобувної галузі є важливим чинником, що може вплинути на рішення інвесторів вкладати кошти у відновлення економіки України.

“Україна довела всім, що процеси демократії, підзвітність та прозорість, це те, що допоможе виграти цю війну і покаже світу, що наша країна може бути і є прикладом для інших в багатьох сферах ” – відзначила Анастасія Козловцева, представниця Ініціативи “Партнерство “Відкритий уряд”.

Дискусію під час заходу було умовно розділено на 3 тематичні блоки.

  • Реалізація політики відкритості та підзвітності у видобувному секторі відповідно до міжнародного стандарту ІПВГ (Ініціативи щодо забезпечення прозорості у видобувних галузях).
  • Вплив розкриття інформації на планування розвитку сектору.
  • Практичні аспекти забезпечення розкриття інформації про видобувну галузь в умовах війни та післявоєнного відновлення.

Детально про хід обговорення та тези виступів учасників читайте в наступних матеріалах на нашому сайті https://nova-energiya.org/.

Практичні аспекти забезпечення розкриття інформації про видобувну галузь в умовах війни та післявоєнного відновлення вимагають особливої уваги. У період післявоєнного відновлення сектору необхідно забезпечити безпеку даних, до яких буде відновлено доступ. Також важливим аспектом в автоматизації роботи порталу є інтеграція даних з ЄДР, Мінцифрою, ДПС, Держгеонадра та верифікованими джерелами відкритих даних видобувної галузі.

Розкриття інформації під час війни та післявоєнного періоду є ключовим інструментом для досягнення цих цілей та створення умов для сталого та ефективного розвитку видобувного сектору .

В минулому році ГО Нова енергія за фінансової підтримки Німецького Товариство Міжнародного співробітництва (GIZ) ГмбХ (Проєкт «Ефективне управління державними фінансами ІІІ») та у партнерстві  з Міненерго та компанії  розробників реалізували майже всі удосконалення та оновлення, які були заплановані.

Станом на зараз Портал ІПВГ вже знаходиться на балансі міністерства і функціонує. Кабінеті авторизованих користувачів активні. На даний момент йде процес активного подання компаніями звітів за 2022 рік.