Висвітлення діяльності ГО НОВА Енергія

Cемінар «Моніторинг децентралізації рентних платежів через наявні системи роботи з відкритими бюджетними даними

Тренери Ганна Кіященко та Андрій Карпенко провели 4 лютого 2020 для  студентів четвертого курсу та викладачів Полтавського коледжу нафти та газу ПНТУ ім.Юрія Кондратюка  практичний семінар «Моніторинг децентралізації рентних платежів через наявні системи роботи з відкритими бюджетними даними».

Навчання проходили в комп’ютерному класі, який обладнала для коледжу соціально відповідальна компанія ДТЕК Нафтогазвидобування.

Оскільки тренінг стосувався використання відкритих баз даних, які стосуються видобувної галузі, то було дуже зручно, що учасники могли виконувати практичні завдання, зайти на відповідний інтернет ресурс та знайти потрібні дані.

Учасники зрозуміли визначну роль ІПВГ у розкритті інформації про видобувну діяльність в Україні, вплив видобувної галузі на бюджет та розвиток громад.

Жваву зацікавленість учасників тренінгу викликала інформація про використання відкритих баз даних для пошуку достовірної інформації про надрокористувачів. Протягом тренінгу вони успішно навчилися знаходити спецдозволи, інформацію про свердловини та родовища. Серед розглянутих ресурсів: Сайт Геоінформ України, Мінеральні ресурси України, Геопортал адміністративно-територіального устрою України, E-DATA та інші.

Здобуті навички студенти та викладачі збираються використовувати у навчальному процесі та повсякденному житті.

Захід організовано ГО «НОВА Енергія» та Асоціацією Енерготранспарентність в рамках ініціативи «UAEITI для ефективного управління на місцевому рівні», що реалізується за підтримки уряду Німеччини в рамках проекту «Підтримка впровадження глобальної Ініціативи прозорості видобувних галузей у Вірменії, Грузії, Україні», впроваджений GIZ.